Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Nem tudtuk növelni előnyünket Mindszentgodisán
Kis híján 5 pontra növeltük előnyünket a második helyezett Mindszentgodisa KSE-vel szemben, de sajnos meg kellett elégednünk a döntetlennel. Ami mindenképpen pozitívum, hogy így is az első helyen fordultunk a bajnokság félidejében.

A vasárnapi kezdő 11-ünkből alapembereink közül Valcsák Andris hiányzott, aki a hazai pályán Szászvár ellen összeszedett izomsérülése miatt nem tudott pályára lépni, Gyuricza Gergő pedig eltiltása miatt kényszerült a lelátóra. Szerencsére hiányukat sikerült pótolnunk. A hátvédsorunk jobb oldalán Götz Dani, a közepén Kuntár Tamás és Modrovits Gábor, a bal szélen pedig Solti Peti kapott helyet. A középpálya jobb szélén a szintén izomhúzódással bajlódó Czéh-Tóth Máté kezdett, mellette Szebényi Zoli és Palotás "Csorba" Norbi irányított, a bal szélen pedig Szenti Levente került a csapatba. A csatárpárost Czéh-Tóth Mirkó és Kozári Benedek alkotta.

A mérkőzés nagyon szerencsétlenül kezdődött számunkra, hiszen egy hatalmas kavarodást követően kaptunk egy szerencsés gólt rögtön a negyedik percben. Volt már ilyen hogy ellenfelünk meglepett minket az elején, szóval nem estünk össze a korán bekapott találattól. Épp ellenkezőleg! A következő percekben először Czéh-Tóth Máté veszélyeztetett jobb szélről, de az utolsó pillanatban a kapus hárítani tudta lövését. A 15. percben viszont Csorba ugratta ki az idősebbik Czéh-Tóth testvért, aki már nem hibázott, bevette a hazaiak kapuját. Nem kellett sokáig várni a következő találatunkra, tíz perccel később Mirkó ezúttal a kiszolgáló szerepét vállalta magára. Bal szélre ívelte Kozinak a játékszert, aki lemásolta egy héttel ezelőtti gólját. Légstoppal átvette, majd a kapus mellett a hálóba juttatta a labdát.

jegyzőkönyv1-2-es előnyben fordultunk a második félidőre. Sérülése miatt Matyit Balázsovics Sanyi váltotta a jobb középpályás posztján. A játékrészben főleg  a kapusok voltak a középpontban, hiszen mindkét hálóőrt alaposan megdolgoztatták. Az első 45 percet főleg mi domináltuk, a maradék időben kiegyenlítettebb lett a játék képe, olykor fölénk kerekedett a hazai csapat. A védelmünk a helyén volt az egész meccs alatt, viszont egy szerencsétlen tisztázási kisérlet következtében Götz Dani - aki amúgy az egész meccsen kiemelkedő teljesítményt nyújtott - a saját kapunkba jutatta a labdát a 70. percben: 2-2. A maradék időben nem sokat változott a játék képe, az utolsó pillanatban mégis eldönthettünk volna mindent. Mirkó egy beívelt labdát a kapus mellett szabályosan fejelt a hálóba, a játékvezető viszont nem először, de utoljára ítélt ellenünk: kapustámadás. Gyorsan és előzékenyen a sporttárs le is fújta a mérkőzést.

Az akciókban említett játékosokon kívül érdemes megemlíteni Szenti Levi teljesítményét aki bár kevés meccsrutinnal rendelkezik, nagyon sokatt tett hozzá játékunkhoz. Közel voltunk a 3 idegenbeli ponthoz, de sajnos rossz irányba lejtett a pálya. Mindenesetre az első helyről kezdjük a tavaszi szezont, nekünk továbbra is az lesz a dolgunk amit eddig is tökéletesen teljesítettünk. Nagyrészt sportszerű mérkőzésen vagyunk túl, egy szimpatikus csapat ellen harcolunk tovább az első helyért.