Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

13 gól a húsvéti hétvégén
Húsvét vasárnap fennállásunk legnagyobb arányú győzelmét arathattuk a vendég Bakonya SE ellen, 13-0-ra diadalmaskodtunk Pécsbányán!

A sportegyesület szakvezetése próbálta előrébbhozni még két hete e mérkőzésünket, de sajnos akkor az ellenfél nem ment bele hogy szombaton mérkőzzünk meg. A folyamatos létszámgondokkal küzdő bakonyai csapat vasárnap 11 emberrel állt ki ellenünk, de cserepadjuk üres volt. Nem úgy, mint a Pécsbánya-kispad, nálunk a maximális 7 hely meg volt töltve és a meccs végére mindenki játéklehetőséget kapott.

CsapatképA mérkőzés elég egyoldalú volt, Gerdesics Milán hálóőrünk, maximum ötször találkozott a játékszerrel. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki már az első perctől kezdve, a sok gól miatt csak az eredményes akciókat érdemes megemlíteni. Rögtön a negyedik percben Kozári Benedek szöktette bal szélen Valcsák Andrist, aki miután kinézte magának a hosszú felsőt, be is rúgta első gólunkat. Két perc kellett hogy Czéh-Tóth Márkot a tizenhatoson belül buktassa az egyik bakonyai védő. A büntetőt Kozi magabiztosan értékesítette. Még két perc után egy szögletből jött a harmadik találatunk. Vacsek nagy ívben emelte a labdát a tizenegyespontra ahonnan Mirkó a kaputól 3 méterre helyezkedő Götz Dani fejére bólintot, akinek fejese már a hálóban landolt. A negyedik gólunk hasonló volt az előzőhöz, Vacsek a sarokból az ötösre csavart, ahonnan Mirkó egy határozott fejessel szerezte meg a negyedik hazait. A 20. percben Klencsár Béla "Bumbi" indította Kozit, aki a sarkával mesterien szelidítette meg a lasztit, majd kilőtte a kapus mellett a bal sarkot. A 27. percben megint Benedek volt az egyik főszereplő, aki bal szélről középrejátszotta Vacseknak - aki kapásból lőtt. A kapus még bele tudott érni lövésébe de a labda útja a hálóban végződött. A félidőből még 5 perc volt hátra amikor bal oldalról amolyan kézilabdásan körbejátszotta támadósorunk a tizenhatost, majd Fincza Gergő "Kashu" jobbról kilőtte a hosszút, megszerezve ezzel második találatát új csapatában. A lefújás előtt még Mirkót ugrasztotta ki Kuku a félpályáról. Az idősebbik Czéh-Tóth a kilépő portást egy megkerülős csellel becsapva a kapuba gyalogolt a labdával.

Bánya-Bánya-Bánya!A második játékrészben egy Szebényi-szögletből kezdődött a gólgyártás, a hosszún Kozi érkezett és a rövidbe belsőzött. Egy perccel később ő volt a kiszolgáló, ezúttal Mirkó a végrehajtó. Egy indítás után már csak a kapus mellett kellett elvinnie elnökünknek a labdát és a rövidbe gurítani. A tizenegyedik gólunkat megintcsak Benedek mellé kellett beírnunk, ekkor Mirkó viszonozta az előbbi kiugrasztást. A 67' percben a csereként beállt Kövy Zoltán "Csöme" játszotta középre a szintén nemrégiben pályara lépett Pethes Zolinak a labdát, aki nem hibázott és megszerezte első bánya-gólját. A következő meccsre várjuk is tőle a szokásos tálca sört az öltözőbe… Az i-re a 82. percben került fel a pont, amikor Csöme indította jobb oldalt a kapu elé Kozit, ő nagyon önzetlenül helyzetbehozta a 13-as számmal játszó Czéh-Tóth Mirkót, aki beállította a 13-0-ás végeredményt.

Nem ez volt életünk legnehezebb meccse, de az mindenesetre bíztató, hogy a játék végéig tudtuk hozni a gólokat és tettük mindezt pontos passzokkal és sportszerű játékkal. A pályánk talaja is sokat javult a hétvégi esőzéseknek köszönhetően, így nagyobb élvezettel is lehetet rajta focizni. A csapatból mindenki jó teljesítményt nyújtott, a mezőnyből talán Mirkót és Kozit lehet kiemelni, akik 4-4 góljuk mellett fejenként ugyanennyi asszisztot osztottak ki egymásnak és csapattársaiknak.

Nagyarányú győzelmünk következtében gólkülönbség terén (+51) megelőztük legfőbb ellenfelünket Mindszentgodisát, de mivel pontegyenlőség esetén a több nyert meccs számít, egyelőre meg kell elégednünk a második hellyel. A következő fordulóban a tabella alján helyetfoglaló Orfűhöz látogatunk, ahol csak a sokgólos győzelem az elfogadható eredmény számunkra. Köszönjük mindenkinek aki kilátogatott, nézzétek meg a meccsről készült videó-összefoglalót (akár HD-ban), valamint képeket és dobjatok egy lájkot és pár jó szót! :)