Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Egy félidő elég volt a győzelemhez
A tizenkettedik bajnoki fordulónkban - az igen vendégszerető - Szalántára látogattunk, el is hoztunk 3 pontot.

Nagyon szép időben léphettünk a szalántai pályára vasárnap fél kettőkor, csak egy kis szél fújt a Pécstől 10 kilométerre fekvő falu szélén. A talaj minősége hagyott kivánnivalót maga után, de láttunk már rosszabbat is idén. Két csatárunkat is nélkülözni kellett külföldi útjuk miatt a csapatból, valamint a védelemből Solti Peti és Modrovits Gábor sérülésük miatt csak jelenlétükkel támogatták a csapatot.

Jól alakult az első félidő, egy-egy kisebb kihagyást kivéve jól muzsikált a védelmünk, a támadószekcióban pedig folyamatosan tudtunk veszélyeztetni. A 15. percben lett meg ennek először az eredménye, ekkor Valcsák Andris szöglete kanyarodott a hosszú oldalon érkező Kozári Benedek fejére, aki a bal sarokba bólintott. Újabb negyed órával később a gólszerző Kozi átvette a kiszolgáló szerepét, pontosan csavart közvetlenül a kapu előterébe ahova jó ütemben érkezett csapatkapitányunk Czéh-Tóth Máté, akinek már csak meg kellett csúsztatnia a játékszert. 2-0! Az első félidő vége előtt Vacsek használta ki azt, hogy 22 méterről szabadrúgáshoz juthattunk. Mesterien csavart a bal felső sarokba, megszerezve ezzel a bajnokságban 7. gólját. A második játékrészben egy kavarodásból még szépíteni tudott házigazdánk az 55. percben, de a hátralévő játék már nem hozott változást, így 1-3-as végeredménnyel húztuk be a 3 pontot.

Szalánta csapata igen kedves gesztust tett felénk a mérkőzés után, hiszen egy kis babgulyásra megvendégeltek bennünket. Igyekszünk tavasszal viszonozni ezt, akkor már hazai környezetben.