Jó Szerencsét! Hangzik az egykori bányász-köszöntés, amely könnyen adaptálható egy-egy sporteseményt megelőzően a csapat vagy a sportolók biztatására is. A rövid kulturális kitérő után szeretettel köszöntelek a Pécsbánya Sportegyesület (Pécsbánya SE, PBSE), illetve a PBSE-Sport Kft. honlapján! Ha ide tévedtél, akkor valamilyen formában már biztosan találkoztál velünk, hallottál rólunk ezt-azt és sikerült felkelteni az érdeklődésedet. Ez az internetes oldal elsősorban arra szolgál, hogy bővebb információkkal szolgáljunk szurkolóink és az érdeklődő nagyközönség számára. A feltöltött tartalmak révén a lehető legtöbb dolgot tudhatod meg egyesületünkről és az általunk működtetett csapatokról.

Megközelítés:

Edzésidőpontok:

Szerda 15:00, Pécsbánya E.on pálya

Dunaszekcsőt vertük hazai pályán
A bajnokságunk 13. fordulója szerencsésnek bizonyult, mivel sikerült behúznunk a 3 pontot ellenfelünktől, igaz megdolgoztunk az eredményért.

Kicsit magunknak tettük nehézzé a találkozót, mivel rengeteg ziccert hagytunk ki, mely csaknem megbosszulta magát. Rögtön a kezdő sípsző után, az újabban csatárnak előretolt Czéh-Tóth Máté került ziccerbe miután lelopta a védő lábáról a labdát. Sajnos a kapust nem sikerült meglepnie, a vendég portás jó irányba vetődött. Kicsit később Kozári Benedek verekedte magát hasonló helyzetbe, de a lövése a léc fölé ment. Ekkor jött egy kisebb hidegzuhany, ellenfelünk a semmiből megszerezte a vezetést. Tivi rosszul mozdult ki egy támadásnál a kapujából, amit Dunaszekcső csapata kegyetlenül ki is használt. Szerencsére Csorba öt perc alatt válaszolni tudott, megmutatta csatárainknak, hogy egy ziccert hogyan kell értékesíteni. Az első félidőben tovább nyomtunk, még tizenegyeshez is jutottunk, mikor Götz Danit buktatták gólhelyzetben. Furcsa mód a lap elmaradt és sajnos gól sem született a büntetőből.

A második játékrészben hasonló volt a játék képe, bár kissé kevesebb figyelemre méltó támadást tudtunk kialakítani a fordulás után. Kozinak sikerült átemelnie egyszer a kilépő kapust, de a lövését az utolsó pillanatban a gólvonalról blokkolták a vendég védők. A 70. percben aztán szabadrúgáshoz jutottunk, melyet házi gólkirályunk Vacsek értékesített jó szokásához híven, nyolcra növelve idei találatainak a számát. Andris ezzel be is állította a végeredményt, sima győzelem helyett szűkös 2-1 lett, de a 3 megszerzett ponton ez nem változtat semmit.